مجید اخشابی

لطفا منتظر باشید ...

پنهان کردن پلیر

همراه اول
تبلیغات فست کلیک
جا اینجاس

جدیدترین ها

مجید اخشابی
مجید اخشابی

بیوگرافی

مجید اخشابی خواننده موسیقی پاپ اهل ایران است. متولد ۲۷ دی ماه ۱۳۵۱، روز چهارشنبه ساعت نه(۹) صبح در بیمارستان بهار خیابان شیخ بهایی تهران.

شش سال از سالهای ابتدائی عمر را در تهران سپری کرد و مقطع پیش دبستانی یا آمادگی اش را در تهران به پایان رساند. به علت انتقال محل کار پدر از هفت سالگی به همراه خانواده در زادگاه پدری اش، تنکابن سکنی گزید؛ شهر دریا، کوه و جنگل، شهر مزارع برنج و باغات مرکبات در خانه‌ای کنار دریا تحصیلات ابتدایی را آغاز نمود.

در سال ۱۳۷۰ در رشته مهندسی عمران در دانشگاه چالوس مشغول به تحصیل شد. در دوران دانشجویی امکان رفت و آمد بیشتر به تهران و شرکت در گروه‌های هنریو نهایتاً تشکیل یک ارکستر توسط خود او و تمرین آهنگهایی که ساخته بود و ضبط آنها در استودیو فراهم آمد.

هنگامی که مشغول خواندن اتود آهنگی از ساخته‌هایش بود با تشویق صدابرداران و عوامل ضبط در اتاق فرمان مواجه شد؛ همگی توصیه کردند که این قطعه را خودت باید بخوانی و نهایتاً همین شد. آن قطعه توسط خود او خوانده شد و پس از ارائهٔ آن به مرکز موسیقی صدا و سیما توسط استاد فریدون شهبازیان باز شنوایی و پذیرفته شد و مورد تشویق قرار گرفت. ریاست مرکز موسیقی در آن زمان آقای مهدی کلهر نیز با پیشنهاد استاد شهبازیان و آقای راغب بلافاصله وی را در ارکسترهای صدا و سیما پذیرفته و با وی قرارداد همکاری منعقد نمودند.

در تمام این سالها تشویق‌ها، همراهی‌ها و محبتهای پدر و مادرش که به مثابهٔ دو دوست همسن تمام خواسته‌هایش را برای رسیدن به هدف اصلی اش مهیا کرده و هر راه ناهمواری را برایش هموار می‌کردند شاید جدی‌ترین نتیجه را زمانی برایشان به بار نشاند که صدا و تصویرش را از رادیو و تلویزیون شنیدند. پدرش عاشق موسیقی بود، یک عاشق واقعی. عاشقی که هیچگاه نتوانسته بود به عشقش دست یابد اما توانست تمام عشقش را یکجا و یکباره به پسرش منتقلنماید.

فعالیتش در مرکز موسیقی ادامه داشت؛ نوازندگی، آهنگسازی، نظارت بر ضبط، خوانندگی و کم‌کم کارشناسی موسیقی و عضویت در شوراهای تخصصی مرکز موسیقی و نهایتاً عضویت در شورای عالی موسیقی صدا و سیما مسیری بود که باز هم در مدتکوتاهی طی کرد.

در این سالها وی آلبومهای متعددی را با آهنگسازی، تنظیم و نوازندگی خود روانهٔ بازار کرد. شرکت در ضبط موسیقی فیلمها و همکاری با اساتیدی چون همایون خرم، علی تجویدی، فریدون شهبازیان، بابک بیات، مجید انتظامی، آندره آرزومانیان، کامبیز روشن روان، وارطان ساهاکیان، فضل الله توکل، اسدالله ملک، مجتبی میرزاده، حسن ناهید، جمال جهانشاد و شهریار فریوسفی و نیز همکاری با اکثر قریب به اتفاق خوانندگان بنام و مطرح موسیقی بصورت آلبوم یاکنسرت از جمله فعالیتهای وی بشمار می‌آید. از سال ۱۳۷۵ با تشکیل ارکستری بنام مهرآوا مرکب از اساتید موسیقی سنتی ایران حسن ناهید، جمال جهانشاد، سیامک نعمت ناصر، محمود فرهمند و مسعود حبیبی در اقصی نقاط ایران و جهان درکشورهایی چون آلمان، انگلستان، روسیه، اسپانیا، ژاپن، کره، مالزی، فرانسه،هند، ترکیه، قبرس و ... کنسرتهای موفقی را برپا نمود.

شرکت در فستیوالهایی چون مین اون (جاده ابریشم ۲۰۰۰) سال ۱۳۷۹، سوری جشنملی کره سال ۱۳۸۴، کران مونتانای سوئیس سال ۱۳۸۳ و ... از افتخارات اوست. از سال ۱۳۸۰ با خوانندگی در تیتراژ یکی از سریالهای تلویزیونی بنام گمگشته توانست قابلیتهای صدای خود را بشکلی جدی و فراگیر به مردم معرفی کرده و آن مجموعه با استقبال گسترده‌ای از سوی مردم مواجه شد و از آن سال به بعد استفاده از موسیقی در تیتراژ سریالهای پس از انقلاب بصورت سنتی همیشگی شکل گرفت. پس از آن در سریالها و برنامه‌هایی چون همراز، عروج، مهتاب، محله بنده نواز، مسافری از هند، یک وجب خاک، متهم گریخت، خانه به دوش، الفبای مهربانی، مدینه مهربانی، روزهای زیبا، دارا و ندار ماه دراومد، شب مهتاب، بوی خوش زندگی، مسابقه ستاره‌ها، جشن رمضان، شبهای شیدایی، خانه مهر، ماه محبوب، و فیلم سینمایی تلافی توانست قطعات زیبا و ماندگاری را به مخاطبینش هدیه کند. ساز همیشگی و تخصصی اش سنتور است که در کنار آن با سازهایی از قبیل سه تار، تنبک، پیانو، دیوان و گیتار نیز آشنایی کامل دارد.

او در آهنگسازی دلبستهٔ نواها و الحان موسیقی شرق بخصوص موسیقی ایران است بطوریکه همیشه در ساخته‌هایش اصالت ایرانی قابل تشخیص است.

او عاشق طبیعت است؛ صدای دریا، جویبارها، وزش نسیم در میان شاخ و برگ درختان از دوست داشتنی‌ترین صداهای زندگی او هستند. وی معتقد است که زندگی در دامان طبیعت در روزگار نوجوانی موجب پرورش استعدادهای وی شده است.

علاقمند به سینما، نقاشی و بیش از همه خط است.

از فعالیتهای جنبی او می‌توان به تأسیس استودیو مهرآوا با امکانات ضبط دیجیتال در حوزهٔ تخصصی موسیقی اشاره نمود که از سال ۱۳۸۳ به بعد تمامی آثار او و بسیاری از هنرمندان دیگر در این استودیو ضبط شده‌اند.

همچنین در راستای آموزش نیز با تأسیس آموزشگاه موسیقی همراز تلاش در پرورش استعدادهایی جوان و نوخاسته (درست مثل گذشته خودش در زمانی که هیچ آموزشگاهی وجود نداشت) دارد که خوشبختانه از سال ۱۳۸۷ تا کنون توانسته است شاگردان زیادی را در این واحد آموزشی تحت تعلیم و تربیت قرار دهد.

از دیگر فعالیتهای او می‌توان به تأسیس شرکت فرهنگی هنری مهرآواهنر و انتشار نشریه فرهنگی اجتماعی «زیر و بم» در سمت مدیر مسئولی، صاحب امتیازی وسردبیری این نشریه، در مهرماه سال ۱۳۹۱ اشاره نمود.

وی خواننده تیتراژ سریال متهم گریخت است.

ترانه‌شناسی

نوشتار اصلی: ترانه‌شناسی مجید اخشابی
فعالیت‌ها

از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۶ بعنوان مدیر تولید شرکت آوای برگ وابسته به حوزهٔ هنری آثاری چون ماه غریبستان (محمد اصفهانی)، سرزمین من (موسیقی افغان)، برای خاطر تو و ... را ارائه کرد.

از فعالیتهای وی می‌توان به

عضویت در شوراهای مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما بین سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۶.

عضویت در شورای تولید شرکت سروش.

رهبر ارکستر ملی سازمان صدا و سیما و اجراهای متعدد از جمله آهنگسازی و اجرا در دومین و سومین جشنوارهٔ سیما (اجرای خوانندگی با ارکستر سمفونیک دردومین همایش چهره‌های ماندگار).

عضویت در شوراهای موسیقی رادیو، شبکه جوان.

دریافت لوح تقدیر خواننده و آهنگساز برتر ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴ از شبکه ۳ سیما.

تحصیل در مقطع کارشناسی موسیقی در دانشکدهٔ هنر و معماری سالهای ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۴.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکدهٔ هنر سراسری از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸.

ارائه سه آلبوم گمگشته(۱۳۸۱)، همراز(۱۳۸۳) و پریزاد(۱۳۸۴) با صدا و آهنگسازی اکثر قطعات توسط شخص وی.

تحصیلات

مهندس عمران و همچنین وی هم اکنون در حال تحصیل در رشتهٔ پژوهش هنر دانشگاه هنر در مقطع دکترا می‌باشد...

آلبــــوم

تک فایــــل

مجمــــوعه ها

ویدئوهــــا

آهنگ تیتراژ برنامه «خانواده» با صدای «مجید اخشابی» آهنگساز: «رضا آبزین و علی سناور»; «مرز عشق من دیوونگیمه وقتی اسم تو توو زندگیمه / دل من واسه تو پر میزنه پره از عطر تو هوام / نیمه گمشده خود منی و تا ابد میمونی برام» پخش از شبکه یک

03':23''

246

0

/Play/268957/تیتراژ-برنامه-خانواده

آهنگ تیتراژ برنامه «هنگام پرواز» با صدای «مجید اخشابی»; «اینجا مسیر زندگی باز است / اینجا همیشه وقت آغاز است / هر آسمان روشن آبی / پرواز کن هنگام پرواز است»

03':53''

1188

0

/Play/220620/آهنگ-تیتراژ-برنامه-هنگام-پرواز

آهنگ تیتراژ برنامه «صبحی دیگر» با صدای «مجید اخشابی» آهنگساز: «جید اخشابی»; «آسمان روشن شد / صبح من روشن تر / همه جا پیچیده / عطر صبحی دیگر / عطر لبخند درود / نور خورشید سلام / زندگی روزبخیر / عشق و امید سلام»

02':40''

1339

1

0

/Play/220445/آهنگ-تیتراژ-برنامه-صبحی-دیگر

آهنگ تیتراژ برنامه «با صبح» با صدای «مجید اخشابی» آهنگساز: «مجید اخشابی» از شبکه دو سیما; «صبح میاد قدم زنون تو کوچه های زندگی / وا میشه رو به روشنی پنجره های زندگی / صبح که از راه میرسه میپره رنگ و روی شب / رنگ طراوت میگیره حال و هوای زندگی»

03':04''

728

1

0

/Play/219007/آهنگ-تیتراژ-برنامه-با-صبح

آهنگ تیتراژ برنامه «نشانی» با صدای «مجید اخشابی» آهنگساز: «حسین طاهری»; «نه واسه درد اومدم نه این که دنبال دوا / نه به خاطر گفتاری و سختی و بلا / اومدم فقط بگم دوست دارم امام رضا / اومدم فقط بگم دوست دارم امام رضا»

03':00''

558

0

/Play/218704/آهنگ-تیتراژ-برنامه-نشانی

آهنگ تیتراژ برنامه «دعوت» با صدای «مجید اخشابی» آهنگساز: «مسلم چرومی»; «به دریای نگاه تو زدم تا عاشقت باشم / یه کاری کن که با عشقت بتونم غرق دریا شم / محتاجم و با تو قشنگِ زندگی واسم / به من نزدیک شو اونقدر که خودم رو با تو بشناسم»

02':39''

471

0

/Play/218700/آهنگ-تیتراژ-برنامه-دعوت

تیتراژ سریال «اولین انتخاب» با صدای «مجید اخشابی»؛ ترانه سرا: حامد حسین خانی؛ آهنگ و تنظیم: عماد توحیدی

02':56''

713

0

/Play/211379/تیتراژ-سریال-اولین-انتخاب

قطعه زیبای «رمز عبور» با صدای دلنشین «مجید اخشابی» برای سلطان طوس حضرت امام رضا علیه السلام؛ آهنگساز و تنظیم کننده: «مجید اخشابی»؛ شاعر: «اسحاق انور»؛ میکس و مسترینگ: «علی پورمقدم».

04':17''

14993

16

0

/Play/160446/رمز-عبور

تیتراژ برنامه تلویزیونی نشانی با عنوان «دقایق حَرم» با صدای مجید اخشابی، شاعر: اسحاق انور، تنظیم کننده: حمیداکبر زاده (4:32)

04':32''

8014

-1

0

/Play/156385/دقایق-حَرم

ترانه‌ «ماه دل آرا» ویژه ولادت امام زمان(عج) با صدای مجید اخشابی، شاعر:اسحاق انور، آهنگساز: مجید اخشابی، تنظیم: حمید اکبرزاده (9:52)

03':49''

26932

17

0

/Play/153841/ماه-دل-آرا

قطعه «نیایش» خوانندگی و آهنگسازی مجید اخشابی به مناسبت میلاد امیرالمومنین امام علی(ع)، شاعر: اهورا ایمان، تنظیم: حمید اکبرزاده (2:39)

02':42''

10369

6

0

/Play/152674/نیایش

تیتراژ برنامه «شب مهتاب» با صدای «مجید اخشابی» که در شبکه سه سیما تولید شده و به یادآوری آداب و رسوم گذشته و بررسی رفتارهای اجتماعی و عادات شخصی در خصوص فرهنگ مصرف بهینه می‌پردازد(فانوس و چتر و گل می‌گیرم از کسی، چه دست خالی‌ام امشب که می‌رسی، شاید منو هنوز بشناسی از صـــدام، امشب که آسمون دلواپسه برام)(2:41)

02':41''

31824

80

8

/Play/110581/تیتراژ-برنامه-شب-مهتاب

آهنگ جدید و زیبای «سیمای میهن»از «مجید اخشابی» که برای اولین بار در جشنواره فیلمهای تلویزیونی جام جم اجرا شد (5:45)

05':45''

29874

25

20

/Play/101972/سیمای-میهن

تیتراژ برنامه «سیب و گلاب» از مجموعه دخترانه تابستان 83 با صدای «مجید اخشابی»(8:51)

08':51''

27753

27

8

/Play/94393/تیتراژ-برنامه-سیب-و-گلاب

تیتراژ انتهایی سریال «چهارچرخ» با صدای مجید اخشابی؛ به کارگردانی جواد مزدآبادی و به نویسندگی: محمدرضا فاضلی و پیمان جزینی « سر دو راهی کدوم مسیرم/ که رفتن و رسیدن آرزوم...» (2:45)

02':45''

8839

3

5

/Play/85916/تیتراژ-انتهایی-سریال-چهار-چرخ

تیتراژ ابتدایی سریال «چهار چرخ» به کارگردانی جواد مزدآبادی ، با صدای “مجید اخشابی” و آهنگسازی پیروز ارجمند «دوباره آهی رمیده از طوفانم؛ به درنگ عشقی اسیر دامم کن/ کلام دلگیر آخرین دیدار؛ تو مرا به پایان مبر سلامم کن ....» (2:30)

02':30''

8542

2

5

/Play/85914/تیتراژ-ابتدایی-سریال-چهار-چرخ

موسیقی پاپ ایرانی آهنگساز و خواننده: «مجید اخشابی»؛ شاعر: «عبدالجبار کاکايي»؛ «یک کلید کهنه چرخید توی قفل سینه‌ام انگار؛ یه دل شکسته افتاد زیر دست و پای زوار»(4:01)

04':01''

18489

15

8

/Play/84561/سکوت-مهربون

تيتراژ پايانی‌ سريال متهم گريخت ؛‌ کارگردان : رضا عطاران ‌؛ بازيگران : سیروس گرجستانی، مریم امیر جلالی، سعید آقاخانی، علی صادقی خواننده: مجيد اخشابی شاعر: علی معلم ؛‌ تنظيم موسيقی: عليرضا افكاری (4:16)

00':00''

56914

97

26

/Play/75263/تيتراژ-پايانی-متهم-گريخت

ترانه «آدینه عهد» با صدای «مجید اخشابی» و آهنگسازی «حمید شاهنگیان»(5:14)

05':14''

12674

35

14

/Play/68968/آدینه-عهد

سرود «ای ايران» با صدای «مجيد اخشابی»(خونين پر کبوتران بر بام تو پر کشان؛ ای در سايه ات امان آه اي لاله زار من؛ ای طوفان سرشت تو شادم با بهشت تو؛ چون با سرنوشت تو می‌ماند تبار من)(2:29)

02':29''

76746

300

254

/Play/68179/ای-ایران

تیتراژ ابتدایی سریال نوروزی " دارا و ندار" با صدای مجید اخشابی، ساخته ده نمکی برای شبکه تهران (3:12)

00':00''

26882

5

23

/Play/65874/دارا-و-ندار-(1)

تیتراژ پایانی سریال نوروزی " دارا و ندار" با صدای مجید اخشابی، آهنگساز پیروز ارجمند، کارگردان مسعود ده نمکی پخش از شبکه تهران (3:01)

00':00''

21242

15

16

/Play/65810/دارا-و-ندار-(2)

سرود در مدح امام علی(ع) با صدای محمد اصفهانی و شعرعلی معلم از آلبوم ماه غریبستان (6:05)

00':00''

3892

1

1

/Play/38500/وصف-علی

آلبوم: همراز خواننده: مجید اخشابی نام آهنگ: ستاره ها

00':00''

103830

32

70

/Play/35359/ستاره-ها

آلبوم: همراز خواننده: مجید اخشابی نام آهنگ: سیل اشک

00':00''

34811

1

12

/Play/35358/سیل-اشک

آلبوم: همراز خواننده: مجید اخشابی نام آهنگ: مرز تردید

00':00''

29488

9

18

/Play/35357/مرز-تردید

ترانه «ماه پیشونی» از آلبوم «گمگشته» با صدای «مجید اخشابی»(3:49)

03':49''

45079

20

31

/Play/35356/ماه-پیشونی

آلبوم: گمگشته خواننده: مجید اخشابی نام آهنگ: عاشق ترین

00':00''

30747

9

11

/Play/35355/عاشق-ترین

آلبوم: گمگشته خواننده: مجید اخشابی نام آهنگ: افسوس

00':00''

22061

0

4

/Play/35354/افسوس

آلبوم: گمگشته خواننده: مجید اخشابی نام آهنگ: گمگشته

00':00''

33697

6

29

/Play/35353/گمگشته

نام آهنگ: «تلافی»؛ خواننده: «مجید اخشابی»(4:05)

04':05''

35803

22

46

/Play/34471/تلافـــــــی

تیتراژ سریال "یک وجب خاک" آهنگساز حمیدرضا صدری با صدای مجید اخشابی (2:15)

00':00''

15369

2

5

/Play/5025/یک-وجب-خاک

تیتراژ سریال "یک وجب خاک" آهنگساز : حمیدرضا صدری که رمضان سال 86 از تلویزیون پخش می شد با صدای مجید اخشابی و شعری از عبدالجبار کاکایی (2:30)

00':00''

9709

2

1

/Play/5024/یک-وجب-خاک

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : خانه به دوش( بی کلام ) ناشر : سروش سال انتشار : 1384

00':00''

47655

21

12

/Play/4587/خانه-به-دوش(-بی-کلام-)

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : پرندگان (تیتراژ خانه بدوش ) ناشر : سروش سال انتشار : 1384

00':00''

35417

10

23

/Play/4586/پرندگان-(تیتراژ-خانه-بدوش-)

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : کوچ(متهم گریخت) ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : علی معلم تنظیم : علیرضا افکاری

00':00''

25116

3

3

/Play/4585/کوچ(متهم-گریخت)

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : بال فرشته ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : علی معلم آهنگ ساز : مجید اخشابی تنظیم : علیرضا افکاری

00':00''

23073

-3

2

/Play/4584/بال-فرشته

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : دل دیوانه ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : رهی معیری

00':00''

20411

3

8

/Play/4583/دل-دیوانه

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : قاصدک ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : مونا برزویی آهنگ ساز : علیرضا افکاری تنظیم : علیرضا افکاری

00':00''

16269

1

4

/Play/4582/قاصدک

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : خانه بدوش ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : علی معلم آهنگ ساز : مجید اخشابی تنظیم : مجید اخشابی

00':00''

15225

8

6

/Play/4581/خانه-بدوش

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : زائر فردا ناشر : سروش سال انتشار : 1384 تنظیم : علیرضا افکاری

00':00''

15253

-1

6

/Play/4580/زائر-فردا

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : مژدگانی بهاراست ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : علی معلم آهنگ ساز : مجید اخشابی تنظیم : مجید اخشابی

00':00''

16200

3

4

/Play/4579/مژدگانی-بهاراست

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : فصل پرواز ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : مونا برزویی

00':00''

20728

7

10

/Play/4578/فصل-پرواز

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : بنده نواز ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : علی معلم آهنگ ساز : مجید اخشابی تنظیم : مجید اخشابی

00':00''

23096

14

7

/Play/4577/بنده-نواز

آلبوم پریزاد خواننده : مجید اخشابی نام آهنگ : پریزاد ناشر : سروش سال انتشار : 1384 شاعر : مونا برزویی آهنگ ساز : مجید اخشابی تنظیم : مجید اخشابی

00':00''

18880

8

5

/Play/4576/پریزاد