عباس تبریزیان

لطفا منتظر باشید ...

پنهان کردن پلیر

آموزشگاه ایرانیان
کلینیک ایران نوین
مدیا موتور

جدیدترین ها

عباس تبریزیان
عباس تبریزیان

بیوگرافی

حضرت آیت‌الله شیخ عباس تبریزیان در سال 1341 ھ.ش در شهر مذهبی نجف اشرف و در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشودند. پدربزرگ ایشان (محمدعلی) متولد تبریز بودند و در دوران طفولیت به عراق هجرت کردند و بعدها از تجار بزرگ نجف شدند. پدر ایشان (فاضل) دبیر زبان انگلیسی، از مبارزین سیاسی بودند و با آیت‌الله صدر همکاری می‌کردند، و به همین خاطر به مدت 20 سال روانه زندان شدند و پس از آن به اجبار از عراق خارج گشتند، در آن زمان آیت‌الله تبریزیان حدود 18 سال داشتند، پدر ایشان همچنین از مشوقان اصلی آیت‌الله تبریزیان برای ورود به حوزه علمیه و تحصیل در علوم دینی بودند.

هجرت و تحصیل :

آیت‌الله شیخ عباس تبریزیان در سن چهارسالگی وارد مدرسه شدند، در شانزده‌سالگی موفق به اخذ مدرک دیپلم گشتند و پس از آن وارد حوزه علمیه نجف شدند.

ایشان در طول تحصیل خود در حوزه علمیه نجف از محضر اساتید بزرگی چون آیت‌الله العظمی خویی و آیت‌الله العظمی صدر بهره‌مند شدند.

آیت‌الله تبریزیان به علت ارتباطی که با آیت‌الله صدر و فعالیت‌های سیاسی ایشان داشتند چند بار دستگیر و راهی زندان شدند.

پس از آن در سن 18 سالگی به اجبار به ایران هجرت نمودند و در ابتدا مدت کوتاهی در قم ساکن شدند، سپس به دعوت عموهایشان که در مشهد مقدس ساکن بودند در سال 1359 ھ.ش به مشهد مقدس نقل مکان نموند و در آنجا به ادامه تحصیل پرداختند؛ ایشان در این دوره افتخار شاگردی مرحوم آیت‌الله‌العظمی میرزا علی فلسفی نصیب‌شان گشت.

تخصص اصلی ایشان فقه و اصول است و به صورت متفرقه به مطالعات طبی نیز می‌پرداختند، ایشان همچنین در زمینه عرفان، اخلاق، موعظه، تاریخ و سیره پیامبر نیز مطالعه و آثاری دارند.

ایشان در سن چهل‌سالگی تدریس درس خارج را شروع کردند و قبل از آن نیز به تدریس دروس حوزه در سطوح عالی مشغول بودند از جمله وسائل، مکاسب و کفایه.

زندگی شخصی :

ایشان در سن 19 سالگی ازدواج کردند، و در ابتدای زندگی در منزلی بودند که به علت وسعت زیاد، همه مواد غذایی را در داخل منزل تهیه می‌کردند و لذا با طرز تهیه و مصرف تمام مواد موردنیاز زندگی به‌صورت طبیعی، آشنا شدند و به گفته ایشان این سبک زندگی بسیار خوب و همسو با آموزه‌های طب اسلامی بود و با تغییر سبک زندگی و به تعبیری امروزی شدن، ارزش آن نوع زندگی بسیار بیشتر برایشان عیان گشت. ایشان می‌فرمایند : «ما در گذشته تماماً و با دقت آموزه‌های اسلامی را در سبک زندگی عمل می‌کردیم که از پدرانمان به ارث برده بودیم و هر چند منشأ آن را نمی‌دانستیم اما بعدها که با طب اسلامی آشنا شدیم پی بردیم که تمام آن آموزه‌ها منشأ روایی داشته و کلام اهل بیتم بوده است.»

انگیزه ورود ایشان به طب :

ایشان به طور کلی ایده مطالعه در روایات طبی و معرفی طب اسلامی را در سر داشتند، اما زمانیکه همسر ایشان کمی بعد از ازدواج مبتلا به سرطان می‌شود و پزشکان از مداوای وی قطع امید می‌کنند، ایشان با انگیزه قوی‌تر و به طور جدی به مطالعه در طب اسلامی می‌پردازند، و در مدت زمان کوتاهی موفق به درمان کامل می‌گردند و تصمیم می‌گیرند که با تکمیل مطالعات و عرضه آن‌ها، دیگران را نیز بهره‌مند سازند.

ایشان در زمان تحصیلات و مطالعه فقط چهار ساعت در شبانه‌روز می‌خوابیدند و به شدت تلاش می‌کردند.

آثار علمی :

آثار علمی ایشان به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود آثاری که ایشان تألیف نموده‌اند مانند کتاب «العد التنازلی فی علائم ظهور المهدیع» و «اسماء الرسول المصطفیص»؛ و نیز آثاری که نتیجه تصحیح و تحقیق ایشان است که البته بسیار است و قریب هشتاد جلد کتاب می‌باشند، از جمله «رسائل المیرزا القمی» و «کشف الغطاء عن مبهمات الشریعه الغراء».

در پایان، توصیه آیت‌الله تبریزیان به طلاب :

امروزه اکثر طلبه‌ها علاقه‌مند به تحصیل در علم فقه و اصول هستند ولی متأسفانه تنها اقلیتی به درجه اجتهاد می‌رسند و الباقی طلاب تحصیلاتشان بی‌استفاده می‌ماند زیرا حتی خودشان هم نمی‌توانند به نظرشان عمل کنند، بنابراین خوب است که به علوم اسلامی دیگر گرایش داشته باشند مانند تاریخ که ما شیعیان در این زمینه کمبود داریم و همچنین اقتصاد، تفسیر، ترجمه و مخصوصاً طب اسلامی که بسیار جای کار دارند.

نکته دیگر اینکه طب اسلامی درمیان دیگر علوم دینی ویژگی مهمی دارد و آن این است که صحت یافته های طب اسلامی بصورت عینی قابل تجربه و مشاهده است و این بهترین سند برای رسیدن به یقین است که تقریباً دیگر علوم اسلامی این ویژگی را ندارند، علاوه براین از آنجا که این علم براحتی و بسیار می‌تواند توسط مردم استفاده شود و مردم خود عملاً شگفتی‌ها و فوائد کلام اهل‌بیتم را در زندگی‌شان مشاهده کنند، عقائدشان به اسلام، علوم اسلامی و علماء  بسیار تقویت می‌گردد، و از این نظر، طب اسلامی در نوع خود می‌تواند یکی از بهترین روش‌های تبلیغ چه برای مسلمانان و چه غیرمسلمانان باشد.

آلبــــوم

تک فایــــل

مجمــــوعه ها

ویدئوهــــا

تعداد نتایج : 132

نسخه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «یکی از بیماری های سختی که اغلب ،مردان به آن دچار می شوند سرطان معده است، و متاسفانه در مراحل اولیه قابل تشخیص نبوده و علائم چندانی ندارد.»

03':44''

263

1

0

/Play/222625/درمان-سرطان-معده

نسخه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «درمان عفونت چشم با استفاده از روش های درمانی طبیعی از طریق جلوگیری از حمله ی باکتری ها به غشاء چشم و تقویت سیستم ایمنی آن در مدت زمان کوتاهی امکان پذیر است.»

01':57''

34

1

0

/Play/222622/عفونت-و-ورم-چشم

نسخه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «سنگ های کلیوی رسوبات سختی هستند که در درون کلیه های شما و از نمک های اسیدی و املاح ساخته می شوند. علل ایجاد سنگ های کلیوی متعددند. در مرسوم ترین حالت، ادرار غلیظ شده امکان کریستالی شدن و چسبیدن مواد معدنی به یکدیگر را فراهم می سازد.»

00':41''

141

0

/Play/222616/درمان-کليه-دياليزی-و-سنگ-ساز

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «طحال اندامی است که خون را تصفیه می کند و وظیفه نگهداری از گلبول های سالم قرمز و سفید خون و پلاکت خون را بر عهده دارد.»

01':30''

74

1

0

/Play/222466/درمان-کم-خونی-طحال

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «بعضی از افراد مادرزادی لاغر بدنیا می آیند و یا لاغر بوده و نمی دانند، چگونه چاق شوند. هرچند اکثر افراد بدنبال لاغری هستند، اما خیلی ها هم چاق شدن برایشان آرزو است.»

10':44''

93

1

0

/Play/222463/شير-دومين-چاق-کننده-غذايی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «کاهش وزن زیاد، به همان اندازه افزایش وزن بیش از حد، می تواند مشکلاتی را در بدن به وجود آورد. اگر کاهش وزن شما بیش از حد است، در معرض کمبود مواد مغذی می باشید و این خود دلیلی است برای ابتلا به کم خونی، پوکی استخوان، بیماری های پوستی، ضعف عضلانی، پریشانی، اضطراب، تنبلی و بالاخره خستگی بیش از حد.»

13':46''

38

0

/Play/222458/گوشت-اولین-چاق-کننده

نسخه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «سرگیجه یکی از ناراحتی های نسبتا رایج است که گاه در شرایطی خاصی مانند خستگی شدید بروز می کند. با تاری دید و بیحالی همراه است،حملات سرگیجه می تواند به طور ناگهانی و برای چند ثانیه و یا ممکن است بسیار طولانی باشد. اگر شما دارای سرگیجه شدید باشید علائم شما ممکن است ثابت و برای چند روز زندگی عادی شما را دشوار کند. »

04':02''

67

1

0

/Play/222443/علت-و-درمان-سرگیجه

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «افسردگی و هم و غم ازنگاه طب اسلامی ناشی از سردی مغز است.حال ممکن است که یا سردی و خشکی غالب باشد و یا سردی و تری.بسته به هرکدام طبیب باید درمان را انتخاب کند.»

06':23''

620

2

0

/Play/222442/درمان-افسردگی-و-غم-در-طب-اسلامی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «امروزه همه جا درباره غذا و رژیم غذایی صحبت می شود. ولی باید بدانید غذایی که می خورید نه تنها روی مقدار وزن و سلامتی بدن شما موثر است، بلکه روی وضعیت خواب شما نیز اثر دارد. مصرف بعضی غذاها باعث ایجاد خواب راحت می شوند و بعضی دیگر باعث اختلال در خواب می شوند.»

05':02''

40

1

0

/Play/222440/درمان-غذايی-بی-خوابی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «در این بیماری مشکل اصلی در روده می باشد. و بنابراین مواد غذایی یا خیلی سریع و یا خیلی کند از روده خارج می شود در نتیجه بیمار درگیر اسهال و یبوست متناوب و مکرر است.»

01':28''

79

1

0

/Play/222439/درمان-دفع-زود-هنگام-غذا

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «امروزه نه فقط خانم‌ها، که آقايان هم بيشتر از قبل به فکر زيبايی چهره و جوان ماندن هستند. اين روزها مراجعه به متخصصان پوست فقط برای پيشگيری و درمان بيماری ها نيست، بلکه زنان و مردان به دنبال راه‌های به تعويق انداختن پيری و پيشگيری از چروک‌ها يا درمان آنها هم هستند»

04':34''

55

2

0

/Play/219451/راز-لطافت-پوست

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «وقتی می توانید خوب بخوابید که تا حد ممکن کمترین تغییر را در کار روزمره داشته باشید و سخت ترین مبارزه ای که با بدن خود می کنید بیدارماندن در دوره های طولانی متناوب، انباشت کم خوابی و تلاش برای خوابیدن برخلاف روند طبیعی ریتم خواب و بیداری است.»

09':34''

89

1

0

/Play/219443/حد-خواب-انسان

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «دستشویی رفتن در روز چند بار باید باشد؟ آیا تا به حال کنجکاو بوده اید که بدانید چند بار اجابت مزاج در روز طبیعی محسوب می شود؟»

01':06''

16

0

/Play/219442/دفع-نرمال-غذا

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «آب داغ چربی طبیعی پوست را از بین می برد و پوست را خشک می کند. آب سرد هم امکان دارد باعث سنکوپ و افت فشار خون شود و حالتی شبیه سکته در فرد به‌وجود آورد.»

00':47''

18

0

/Play/219438/مضرات-آب-سرد-بر-بدن

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «از حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله و سلّم منقول است كه ناخن گرفتن دردهاى بزرگ را منع می كند، روزى را فراخ می كند.»

01':41''

13

0

/Play/219436/تاثير-زمان-ناخن-گرفتن-در-رزق-و-روزی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «گل ختمی را می توان بهترین شامپو در طب اسلامی دانست. شامپویی پر خاصیت و بسیار ساده.»

05':49''

9

0

/Play/219435/شامپوی-مورد-تایید-روایات

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «غدد چربی، وظیفه محافظت از مو را بر عهده دارد، اما گاهی به علت ترشح زیاد غدد، مو ظاهر چرب پیدا می کند. عوامل زیادی در چرب بودن مو نقش دارد»

01':21''

10

0

/Play/219434/زدودن-چربی-های-سر

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «اگر این روزها سری به داروخانه‌های سطح شهر بزنید، ‌حتما با پیشنهاد خرید صابون‌های مختلفی برای درمان انواع مشکلات پوستی مانند اگزما و آکنه مواجه می‌شوید.»

01':09''

12

0

/Play/219433/انواع-صابون

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «همه ما می‌دانیم مسواک زدن یکی از ساده ‌ترین و بهترین راهها برای حفظ سلامت دندان‌ها است. اما پرسشی که برای ما وجود دارد این است که بهترین زمان مسواک زدن چه موقع می باشد؟»

10':37''

18

0

/Play/219432/کی-مسواک-بزنیم؟

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «طبق نظر متخصصان پر کردن دندان ها بیشتر از آنکه به سلامت دندانها کمک کنند باعث عفونت و پوسیدگی دندانهای مجاور می شود.»

00':20''

8

0

/Play/219431/مضرات-پر-کردن-دندان

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «شیرینی چسبنده، همه مواد شیرین باعث پوسیدگی مینای دندان می‌شوند، اما برخی از آنها بیشتر مضرند»

04':32''

7

0

/Play/219430/خرابی-دندان-با-خوردن-شیرینی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «یکی از خطاهای شایع مسواک زدن، زمان کوتاهی است که برای این کار اختصاص داده می‌شود. عجله کردن بزرگ‌ترین و اولین خطایی است که حین مسواک زدن مرتکب آن می‌شویم.»

01':28''

11

0

/Play/219429/چقدر-مسواک-بزنيم؟

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «همه به خوبی می‌دانیم اهمیت سلامت این عضو از بدن به اندازه‌ای است که پزشکان سلامت دهان و دندان را کلید سلامتی تمام اعضای بدن می‌دانند.»

01':28''

13

0

/Play/219427/با-چه-چيز-مسواک-نزنيم

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «مسواک های امروزی احتیاج به خمیر دندان دارند و می دانیم که میکروب ها زود نسبت به خمیر دندان مقاوم می شوند و خود مسواک پلاستیکی هم پر از میکروب است»

07':16''

6

0

/Play/219418/مضرات-مسواک-های-پلاستیکی-امروزی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «به جنس خلال هم باید توجه داشته باشیم و با هر چیزی خلال نکنیم که موجب فقر است. وحتی خلال کردن با چوب انار، نی و چوب ریحان بسیار مذمت شده است.»

01':56''

6

0

/Play/219417/با-چه-چیز-خلال-نکنیم

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «پیامبر(ص) می‌فرماید: دندان های خود را خلال کنید، زیرا خلال کردن جزء نظافت است و نظافت نشانه ی ایمان است و شخص با ایمان داخل بهشت می شود.»

02':01''

10

0

/Play/219414/اهمیت-خلال-بعد-غذا

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «اکثر ما قبل از خواب مسواک می‌زنیم، اما همه چیز از صبح شروع می‌شود. وقتی که از خواب بیدار می‌شویم و احتمالا صبحانه‌ای هم میل می‌کنیم»

21':41''

12

0

/Play/219412/اهمیت-و-سیر-تاریخی-مسواک-زدن

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «بیش از دویست تحقیق مختلف بر روی مواد و اثرات جالب چوب مسواک انجام گرفته که از خواص منحصر به فرد آن خبر می‌دهد. پیغمبر عظیم‌الشأن اسلام، حضرت محمد (ص)، اولین معرف و توصیه کنندهٔ این چوب در جهت بهداشت دهان و دندان بوده‌اند»

00':07''

66

0

/Play/219405/نحوه-درست-کردن-مسواک-با-چوب-مکه

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «آیا خمیردندانی که استفاده می‌کنید برای سلامتی شما خطرناک است؟ این مسئله به دغدغه‌ی اصلی برخی از دانشمندان تبدیل شده که تعداد آن‌ها رو به افزایش است. »

02':24''

6

0

/Play/219404/مضرات-خمير-دندان-های-امروزی

سخنان دکتر «میرغضنفری» (متخصص فیزیولوژی و پژوهشگر طب سنتی) پیرامون «خواص شلغم آنقدر زیاد است كه می توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است و اگر مردم می دانستند كه این گیاه چقدر فایده دارد تمام باغچه های خانه خود را شلغم می كاشتند و هر روزه از آن استفاده می كردند»

05':13''

4

0

/Play/218294/خواص-شلغم-و-نحوه-پخت-شلجميه

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «آنهايی که دائم احساس گرسنگی می کنند و بلافاصله بعد از خوردن غذا باز هم فکر می کنند گرسنه اند در حالی که گرسنگی آنها واقعی نیست.»

00':18''

4

0

/Play/218293/علت-و-درمان-سيری-و-گرسنگی-زودهنگام

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «پیامبر(ص) درمورد روغن بنفشه فرمود: روغن بنفشه نسبت به ديگر روغنها از جهت برترى مانند برترى اسلام نسبت به ديگر اديان است.»

00':41''

4

0

/Play/218289/کاربرد-روغن-بنفشه-در-سرماخوردگی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «سرفه نوعی واکنش دفاعی بدن (رفلکس) به مواد محرک تنفسی یا آلودگی هوا یا برای دفع ترشحات در هنگام بیماری است. مکانیسم سرفه خروج سریع هوای بازدمی بر اثر انقباض عضلات تنفسی است.»

01':21''

7

0

/Play/218287/سرفه-را-درمان-نکنید

نسخه «آیت الله تبریزیان» پیرامون «فصل زمستان که شروع می شود همه مردم از اینکه سرما بخورند نگران می شوند و بیش از پیش نکاتی را برای پیشگیری از سرماخوردگی رعایت می کنند. ولی بسیاری از اوقات حتی با رعایت کامل نکات پیشگیری از سرماخوردگی، افراد دچار سرماخوردگی می شوند»

00':13''

2

0

/Play/218283/پیشگیری-از-سرماخوردگی

نسخه «آیت الله تبریزیان» پیرامون «با توجه به علت اصلی این بیماری که سوء مزاج سودا می باشد برای درمان کامل این مشکل اول باید میزان خلط سودا را تعدیل کرد و چون اینگونه معده ها بسیار سرد و ضعیف شده اند باید تقویت و گرم کردن معده هم لحاظ شود بعد با توجه به وضعیت بیمار و عوارض دیگری که این مشکل برجای گذاشته درمان یا داروهای دیگر در نظر گرفته شود»

00':51''

644

0

/Play/218281/درمان-پرز-معده

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «کم‌خونی وضعیتی است که در آن تعداد یا اندازه گلبول‌های قرمز و یا مقدار هموگلوبین موجود در خون کاهش یافته و تبادل اکسیژن و دی‌اکسیدکربن بین خون و سلول‌هادچار اختلال می‌شود.»

00':42''

140

0

/Play/218079/چهارمين-درمان-کم-خونی

نسخه «آیت الله تبریزیان» پیرامون «با آغاز فصل سرد زمستان بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی شایع ترین بیماری ها هستند و آبریزش بینی نیز از عوارض این بیماریست که بسیار آزار دهنده است.»

00':09''

103

1

0

/Play/218077/درمان-آبريزش-بينی

نسخه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «گاهی اوقات در بدن فرد، حال با هر مزاجی که دارد(بلغمی، دموی، صفراوی و سوداوی) يکی از اخلاط غلبه پيدا می کند و غلبه آن خلط در بدن، بيماری و مرض ايجاد می کند که ما به آن مزاج عارضی مرضی می گوييم.»

03':17''

131

1

0

/Play/218072/خلط-سینه-و-غلبه-بلغم

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «در صورتی كه داروها با بی دقتی مصرف شوند، می توانند موجب بروز خطرات غیر منتظره گردند تا جایی كه به جای تخفیف علائم، باعث مسمومیت و در بعضی موارد موجب مرگ می شوند.»

02':55''

51

1

0

/Play/217496/مضرات-داروهای-طب-مدرن

نسخه «آیت الله تبریزیان» پیرامون «مصرف کالری بالا و کاهش فعالیت بدنی سبب چاقی و افزایش چربی شکمی می شود از طرفی با افزایش سن در اثر پیری توده عضلانی کاهش یافته و مصرف کالری بالا سبب افزایش چربی شکمی می شود»

00':28''

40

-1

0

/Play/217494/درمان-چربی-شکم

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون « منشاء طب اسلامی، پیامبر اکرم(ص) و معصومین علهیم السلام هستند، حتی می توان گفت، جبرئیل هم منشاء آن است، چون پیامبر(ص) می فرماید خبر آسمان است (علمنی جبرئیل دواء) جبرئیل به من این دارو را آموخت و این نقطه قوتی است که در هیچ طب دیگری وجود ندارد.»

04':50''

44

1

0

/Play/216522/نمود-طب-در-قرآن-و-روايات

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «طب اسلامی کل بیماری ها را درمان می‌کند. اگر مشکلی هست، مربوط به خود بیمار است، به این معنی که طب اسلامی یک شرط اساسی دارد و آن اعتقاد و ایمان به آن است، یعنی اگر این اعتقاد ضعیف باشد، نتیجه درستی نخواهیم گرفت.»

01':39''

33

0

/Play/216513/توجه-به-قدرت-خداوند-در-طب-اسلامی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «تغذیه ی انسان مسئله ی بسیار جالب و پیچیده ای است که گاه اکثر افراد خیلی ساده از کنار آن می گذرند ، توجه داشته باشید که برخی از مسائل تغذیه که بسیار کوچک به شمار می روند می تواند تاثیرات باورنکردنی ای بر روی سلامت شما بگذارد.»

04':31''

19

0

/Play/216512/ریز-غذاهای-دور-سفره-عامل-برکت-و-سلامتی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «کنجد گیاهی است یکساله با ارتفاع حدود یک متر که قسمت انتهایی ساقه آن پوشیده از کرک است. برگ های آن بیضی ، باریک و نوک تیز می باشد و گل های آن به رنگ سفید یا قرمز است.»

01':14''

90

0

/Play/216509/کنجد-عامل-فراموشی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «کم خونی یا آنمی اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول های قرمز و یا هموگلوبین کافی در خون برای رساندن اکسیژن به سایر بافت های بدنتان وجود ندارد.»

01':11''

1310

0

/Play/216397/علل-کم-خونی

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «بدن انسان می‌تواند ناهنجاری‌های آناتومیک غیر پاتولوژیک را نشان بدهد. فیزیولوژی بر روی سیستم اعضای بدن و عملکردشان تمرکز دارد. سیستم‌ها و مکانیزمشان در راستای حفظ هومئوستاز بدن عمل می‌کنند.»

07':33''

117

0

/Play/216396/سیر-غذا-در-بدن-انسان

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «وسواس عبارت است از تکرار بدون اراده افکار ناخوشایند. اگر چه فرد می فهمد که این افکار نامناسب و غیر عادی است لیکن قادر به دور کردن آنها نیست. وسواس تا اندازه ای در همه افراد بشر وجود دارد»

02':26''

217

0

/Play/216394/علل-اصلی-وسواس

نسخه «آیت الله تبریزیان» پیرامون «علیرغم اینکه اعتیاد یکی از پیچیده ترین بیماریها می باشد چنانچه فرد تمایل واقعی به درمان و ترک اعتیاد داشته باشد و با روش ترک اعتیاد درست به پیش رود قطعا درمان می گردد»

02':28''

46

1

0

/Play/216392/درمان-اعتياد-به-مواد-مخدر

نسخه «آیت الله تبریزیان» پیرامون «دیابت بر اثر قطع تولید انسولین و یا عدم کارکرد مناسب آن در بدن به وجود می آید. انسولین هورمونی است که مواد غذایی قندی و نشاسته را در بدن به انرژی تبدیل می نماید.»

00':29''

62

0

/Play/216381/درمان-ديابت

توصیه های «آیت الله تبریزیان» پیرامون «گوشت گاو دارای طبیعت سرد و تر است که برای افراد بسیار مضر است به دلیل اینکه خلط بلغم را در خون افزایش می‌دهد و برای سرد مزاجان و هم‌ چنین گرم‌ مزاجان مضر است.»

01':55''

55

0

/Play/216380/مضرات-گوشت-گاو