جواد رضویان

لطفا منتظر باشید ...

پنهان کردن پلیر

همراه اول
دانشگاه ایرانیان
مبین وان

جدیدترین ها

جواد رضویان
جواد رضویان

بیوگرافی

جواد رضویاننام اصلی : سیدجواد رضویانزمینه فعالیت : سینما تلویزیون
تولد : ۲۵ خرداد ۱۳۵۳
ملیت : ایرانی
پیشه: بازیگر
مدرک تحصیلی : لیسانس نقاشی

سیدجواد رضویان (زادهٔ ۱۳۵۳) بازیگر، سینما و تلویزیون متولد شهر قم است.

زندگی جواد رضویان
سیدجوادرضویان از پدری قمی و مادر یزدی در شهر قم به دنیا آمد . وی به طور اتفاقیوارد رشته بازیگری شد. وی در سال اول دانشگاه با مهران غفوریان و امیر غفارمنش و بیژن بنفشه‌خواه همکلاس بود و به کمک آنها وارد این رشته شده است. جواد رضویان از سال ۱۳۷۳ در عرصه بازیگری مشغول به کار شده است. در مجموعه‌های متعددی از جمله سیب خنده، مجیددلبندم و باغچه مینو... شرکت کرد.

 

رضویان بچه درسخواني بوده اما در عين حال لجوج و شيطان، بطوريکه بخاطر لجبازي با پدرش درامتحانات ثلث سوم سال دوم راهنمايي شرکت نکرد تا يکضرب مردود شود. در خاطرات خود بيان کرده که: در دوره راهنمايي يا بايد از سردخانه‌ها بيرون مي‌کشيدنش يا از زير تابوت شهداچون عاشق اعزام به جنگ بود. در نوجواني و جواني‌اش عشق خاصي به جنگ داشته وهميشه در تلاش بوده که به جنگ برود. ولي چون پدر و مادر وي رضايت نمي‌دادند به طور مخفيانه و بدون رضايت پدر و مادر براي رفتن به جبهه تلاش مي‌کرد و به گفته خودش هيچ وقت موفق نشد که به جبهه برود.


از علايق شخصي رضويان مي‌توان به طرز لباس پوشيدن او اشاره کرد که بيشتر اسپرت مي‌پوشد و به لباس خريدن علاقه خاصي دارد و عاشق همگام بودن با مد روز است.

 

او با مجموعه سیب خنده به تلویزیون آمد. ولی با مجموعه طنز پاورچین به کارگردانی مهران مدیری به موفقیت رسید و در جایزه بزرگ این موفقیت را تکرار کرد. جواد رضویان یکی دو تجربه کارگردانی هم داشته که البته نتوانست در این زمینه موفقیتهایی که در عرصه بازیگری بدست آورده بود را تکرار کند. وی تاکنون در چند تله فیلم نیز بازی کرده و تا به حال چند آلبوم نیز بیرون داده است .او دارای یک فرزند دختر به نام يامين است ,نارنجی رنگ مورد علاقه اوست و سبک نقاشی اش الیستراسیون است سبکتصویر سازی کودک.

 
فعاليت در زمينه موسيقي و آهنگ:
رضويانتا بحال چند آلبوم منتشر کرده است، از چند آهنگ اين بازيگر و خواننده مي توان به «تقدير»، «دلت مياد»، «دنيا ديگه مثل تو نداره»، «بانوي قصه»، «قسمت نميشه انگار»، «ميخوام تو ابرا»، «بيا پيشم بابا»، «بزن بريم» ،«لحافدوزي» و... اشاره کرد.

 

فعاليت در رشته نقاشي:
او ليسانس نقاشي دارد و سبک نقاشي هايش اليستراسيون است.اين سبکِ نقاشي کودک است.
دليلعلاقمندي او به رشته نقاشي به آشنايي او با مهران غفوريان مربوط مي‌شود. راهنمايي‌ها و تشويق‌هاي مهران باعث شد که جواد به رشته نقاشي علاقمتد شود وبه طور اتفاقي وارد اين رشته شده و سال اول دانشگاه با مهران غفوريان و امير غفارمنش و بيژن بنفشه خواه همکلاس بوده و به کمک آنها وارد اين رشته شده است.

آلبــــوم

تک فایــــل

مجمــــوعه ها

ویدئوهــــا

آهنگ تیتراژ برنامه «سه شو» با صدای «جواد رضویان» از شبکه سه سیما;

01':10''

45

0

/Play/220548/آهنگ-تیتراژ-برنامه-سه-شو

تیتراژ پایانی سریال «مهمانان ویژه» به کارگردانی «جواد رضویان» که از تولیدات شبکه پنج سیما(تهران) است(2:56)

02':56''

3397

16

5

/Play/107937/تیتراژ-پایانی-سریال-مهمانان-ویژه

تیتراژ مجموعه طنز «کسی خوابه» با صدای «جواد رضویان» را تقدیمتان می‌نماییم که یک مجموعه طنز همراه با نقد اجتماعی است و با حضور بازیگرانی مانند «فتحعلی اویسی، ارژنگ امیرفضلی، یوسف صیادی، بهنوش بختیاری و علی صادقی» در شبکه یک سیما و با کارگردانی «جواد رضویان» تولید شده است(1:41)

01':41''

4867

21

6

/Play/105449/تیتراژ-مجموعه-کسی-خوابه

تیترا‍ژ انتهایی سریال نوروزی "قرارگاه مسکونی" با صدای سید جواد رضویان«داستان در یك قرارگاه می گذرد كه یك عده سرباز می خواهند برای شب عید به مرخصی بروند، اما به آنها مرخصی داده نمی شود و آنها تصمیم به فرار می گیرند.»

00':00''

14577

22

23

/Play/5365/قرارگاه-مسکونی

تیترا‍ژ ابتدایی سریال "قرارگاه مسکونی" با صدای جواد رضویان

00':00''

18274

64

15

/Play/5364/قرارگاه-مسکونی